Výběr televize – jak vybrat tu správnou? 2

Správný výběr televize je dnes klíčový. Chcete-li už do koupě nového přístroje investovat peníze, pak si za ně zasloužíte to nejlepší, co na trhu v danou dobu je. Celkově dnes existují tři typy obrazovek, širokoúhlé LCD televize, televize s LED podsvícením a plasmové televize. Každá z televizí má jistě své výhody i nevýhody. Na jaké parametry se tedy při nákupu zaměřit?

Kontrast

Na kontrast lidé možná až tolik nehledí, ale je dobré rozlišovat poměr v zobrazování černé a bílé barvy. Podobně jako u již zmiňovaného rozlišení platí, že čím je číslo kontrastu vyšší, tím lepší ne výsledek.

Jas

Ten se udává v cd/m2 a napomáhá vyjadřovat, jak silná svítivost se objevuje při zobrazení bílé barvy. Máte-li LCD televizi nebo si ji hodláte koupit, pak je optimální hodnota 500 cd/m2. Vyšší hodnoty také nejsou k zahození, zajišťují lepší viditelnost obrazu při přímém slunečním světle.

Odezva

Pro někoho naprostá zbytečnost, ale svůj díl váhy má. Neměla by být vyšší než 8 milisekund. Takovým obvyklým standardem je 6-7 milisekund.