Vybíráme vanu – jakou zvolit a na co dát pozor? 1

Zařizujete koupelnu? Pokud je to v novém domě, kde jste si pro ni vyhradili tolik místa, kolik potřebujete, pak to patrně není žáden problém. Většinou se však musíte spokojit s předem danými rozměry koupelny. V domech je to pořád ještě dobré, co však takové panelové byty? Tam bývají koupelny velmi malé a vměstnat do nich vše, co chcete, je nadlidský úkol. Potřebujete-li třeba typizovanou vanu, připravte se na nemalou finanční zátěž. Jak vybírat správnou vanu?

Velikost a dispozice koupelny

Koupelny mají nejen různou velikost, ale také délku a výšku jednotlivých stěn. Někde jsou rohy ostré či tupé. Jindy je koupelna atypická, že do ní klasickou vanu, která je dlouhá neumístíte, má několik záhybů a podobně. V takovém případě musíte sáhnout po typizovaných vanách.

Před nákupem se ujistěte, že v koupelně zůstane po instalaci vany dostatek prostoru pro pohyb. Nezapomeňte, že musíte někde umístit umyvadlo, koupelnový nábytek a jiné doplňky. K dispozici je velká spousta nejrůznějších van, takže do svého interiéru snadno vyberete takovou, kterou potřebujete – větší i menší.