Jak ušetřit – rady, jak neplýtvat penězi za jídlo 2

Nastala vám nyní nepříjemná situace, kdy si musíte trochu přiškrtit opasky a více dbát na to, kolik utrácíte, co nakupujete případně, kam tečou vaše peníze? Ať už je důvod jakýkoliv, trocha šetření ještě nemusí být konec světa. Prostě jen začnete myslet ekonomičtěji a nad položkami budete víc uvažovat. Jak je to například s nákupy jídla? Máte pocit, že zde neušetříte? Omyl!

Nekupujte polotovary

Máte pocit, že vám polotovary usnadňují život? Maximálně tak zkracují čas, který strávíte přípravou jednotlivých jídel. Cena se nesníží, naopak bude vyšší. Někdo polotovar musí vyrobit, zabalit jej, rozvézt do skladů, odtud do skladů supermarketů, do jednotlivých prodejen a obchodů. Řetězec je dlouhý a tito lidé musí dostat zaplaceno.

Příklad: Bramborová kaše v prášku (100g) stojí 31,-. Půl kilogramů brambor stojí přibližně 11,- a čtvrt litrů mléka 4 koruny. Oříšek másla bude také za 4 koruny. Zhruba půl kilogramů bramborové kaše vyjde na 19 korun.

Zbytky nevyhazujte

Zůstalo vám pár kousků masa od oběda? Vytvořte z něj salát, který si vezmete do práce, přidejte k obědu na zítřejší den nebo dejte do krabičky a zmrazte na další den. Můžete také vařit do zásoby, zmrazit několik porcí na další dny a tím ušetřit.