Ostrov Biševo – návštěva Modré jeskyně

Tento chorvatský ostrov se nachází v Jaderském moři, nedaleko známějšího ostrova Vis. Je to oblíbený turistický cíl. Míří sem především milovníci vodních sportů, především pak sportovního rybaření. Svým návštěvníkům však ostrov nabízí také koupání, pikniky nebo návštěvu zajímavých jeskynních komplexů. Ostrov je cílem i celodenních lodních výletů. Návštěvníci zde využívají příjemné pláže a občerstvení v malých rybích restauracích. Ubytování chorvatsko je zde možné i v soukromí. Pro svůj pobyt si vyberte z široké nabídky webu ubytovanivchorvatsku.cz.

Návštěva Modré jeskyně

Modrá jeskyně láká všechny návštěvníky ostrova. Okouzlující podívanou nabízejí neskutečné odstíny modré barvy. Jeskyně je přístupná úzkou a nízkou skalní brankou, ale pouze v případě, kdy je moře klidné. Skalním otvorem pod vodou do jeskyně proniká světlo a díky lomu paprsků vzniká nádherná barevná hra. Chcete-li si vychutnat optimální světelné podmínky, vydejte se k jeskyni mezi 10. a 12. hodinou. K jeskyni pořádají výlety i různé cestovní agentury. Vydat se do těchto míst můžete i ze Splitu, Hvaru, Starého Gradu nebo z Visu. Dorazíte do zátoky Mezupotar, kde přesednete do menšího člunu a s ním se pak vypravíte k jeskyni. Větší plavidla se totiž do jeskyně nedostanou. Jeskyně poskytuje také prostor pro potápění.

Zajímavosti o ostrovu

Kromě turistického ruchu a Modré jeskyně je ostrov známý pěstováním vinné révy, oliv a fíků.

Na větší části pobřeží naleznete vysoké útesy a převislé zdi. Nejkrásnější ostrovní pláže se rozkládají v několika příjemných zátokách. Ty se skrývají na kamenném břehu ostrova. Moře v okolí ostrova je proslavené mezi rybáři jako bohatá rybářská oblast. I počasí v chorvatsku je zde příjemné. Během turistické sezóny převládají slunečné dny s malým množstvím srážek.