Šolta: Chorvatský ostrov, který láká k trávení dovolené

Nejste typ člověka, který zařizuje vše na poslední chvíli, včetně zařizování své dovolené? Chorvatsko stále patří mezi nejvíce oblíbené destinace nejen mezi Čechy, proto čas k zařizování letní dovolené nepodceňte. S vaším výběrem ideálního místa pro vás vám jistě pomůže náš tip. Ostrov Šolta se nachází nedaleko Splitu, ze kterého se na ostrov dostanete snadno trajektem. Měří na délku 19 km a na šířku pouhých 5,5 km, což z něj, společně s okolními ostrůvky, činí malebné místo k trávení dovolené.

Všude je to kousek

Pokud je za vámi dlouhá cesta do Chorvatska, jistě oceníte, že na ostrově Šolta je vše velmi blízko. Z krásných oblázkových pláží, po vykoupání v azurovém moři si odskočíte na luxusní gurmánský oběd či procházku v malebných uličkách. Nikam na výlety se nemusíte složitě dopravovat, všude se snadno dostanete pěšky.

Víno a med

Pokud patříte mezi gurmány, kteří rádi ochutnávají nové věci, jistě stojí za zmínku šoltanský med a proslulé červené víno dobričić.  Na skleničku si zajděte do jedné z místních taveren v Grohote ve vnitrozemí.

Kam na výlet?

Na ostrově se nachází pět letovisek a vesnic, všechny v sobě skrývají malebné uličky, které lákají k večerním procházkám.

Maslinica vás překvapí zátokou a za návštěvu jistě stojí barokní zámek Avlija, jehož součástí je hranovová věž, která je o století starší, než samotný zámek.

Nečujam bylo původně jedinou stavbou splitského patricije Balistriće, dnes je místo rozprodáno a zpřístupněno turistům.

V Rogači naleznete největší přístav. V přístavu stojí opevněný zámek – kaštel ze 17. století se střílnami.

Nejstarší sídlo ostrova naleznete ve vesnici Grohote.

Chorvatsko ostrovy je ideálním místem k trávení dovolené.

Kde se ubytovat?

Web ubytovanivchorvatsku.cz zprostředkovává nabídky majitelů apartmánů nebo domů, které je nabízí pronajmutí na letní dovolenou. Vy jste v přímém kontaktu s majitelem, což usnadňuje komunikaci a navíc ušetříte za vysoké poplatky cestovním kancelářím.