Zajistěte zaměstnancům bezpečnost práce díky kvalitním ochranným pomůckám

Pokud zaměstnanci během pracovního procesu vykonávají činnosti, jež ohrožují jejich zdraví nebo dokonce život, je povinností zaměstnavatele jim poskytnout ochranné pracovní pomůcky. Ty jsou totiž určené k tomu, aby nejen zaměstnance chránily, ale také omezovaly rizika ohrožující jejich zdraví a životy. Povinností zaměstnanců zase je tyto ochranné pomůcky používat. V případě, že je používat nebude a způsobí si pracovní úraz nemá nárok na finanční odškodnění a dokonce může ztratit nárok na nemocenské dávky.

Druhy ochranných pomůcek

Ochranné pracovní pomůcky lze použít na ochranu celého těla nebo jeho částí. Lze použít ochranné pomůcky na hlavu, uši, obličej a oči, ruce, trup a břicho, ochranu dýchací soustavy a a nohou.

Mezi nejčastější ochranné pracovní pomůcky patří helmy, reflexní vesty, svářecí kukly, pracovní rukavice a zástěry, brýle různých druhů a pracovní obuv. Pracovní obuv Prestige a některé další ochranné pracovní pomůcky nabízí e-shop Repa cz

Obuv Prestige je oblíbená klasika

Obuv této značky má na našem trhu své neodmyslitelné místo i tradici.Vyrábí se na Zlínsku a lze ji využít nejen jako obuv pracovní, ale naleznete zde i modely, které jsou určeny jak pro běžné nošení, tak i pro sportovní činnosti. Velmi oblíbená je i obuv vycházková. Vybrat si můžete kousky pro pány, dámy, ale i děti.

Tipy pro vás

Na léto jsou vhodné letní modely, které se vyrábějí z přírodního semiše, s hebkým vlasovým povrchem a hydrofóbní úpravou, jež mu dodává delší životnost. Střih nabízí prodyšnost a vysoké pohodlí, které ještě podtrhne pohodlná podešev tlumící nárazy po došlapu.

Další možností jsou přezouváky, na jejichž výrobu se používá denimový materiál. Jsou dobrou volbou pro všechny, kdo hledají pro teplé letní měsíce kvalitní obuv. Lze je využít nejen pro chození venku, ale i uvnitř.