Vyberte si ten správný šperk podle tónu vaší pleti

Šperky se lidé zdobí od dob dávno minulých. Na výběr máme nepřeberné množství různých kousků. Jak vybrat ten správný šperk? Jedním z možných vodítek je barevný tón pleti. Aby byl váš look dokonalý, je potřeba sladit nejen vhodné oblečení, ale také účes, make-up a v neposlední řadě i šperky, které doplní každý outfit. Klíčovým faktorem pro vývěr šperků je právě barevný tón pleti. Vhodně zvolený šperk je klíčem k úspěchu. Tón pokožky udává, zda na ní bude šperk viditelný a zářit nebo úplně zapadne.

Studený tón

Špatně se opaluje, snadno se spálí a žíly na zápěstí mají pod přirozeným slunečním světlem purpurovou nebo modrou barvu. Charakteristickou barvou kůže je narůžovělá nebo červená, vlasy jsou blond, černé nebo hnědé, oči mají barvu světle modrou nebo tmavě hnědou. Tyto ženy by měly volit kovy chladivé barvy. Mezi ty patří stříbro, platina nebo bílé a růžové zlato. Soustředit by se měly na decentní kousky, které zdobí bílé perly nebo diamanty. Vhodnou volbou jsou šperky zelené, růžové, červené, fialové nebo modré – granát, smaragd, opál, ametyst nebo třeba topaz.

Teplý tón

Do této skupiny patří ženy, které se spálí od slunečních paprsků jen málokdy, opalují se velmi snadno a rychle a jejich žíly mají barvu zelenou, s nažloutlým nebo olivovým odstínem. Kůže na obličeji má nádech zlatavý, meruňkový, hnědý nebo žlutý. Oči mají barvu modrou, zelenou nebo oříškovou, vlasy medově či jahodově bronzovou, zrzavou nebo hnědou. Pro tyto typy jsou vodnou volbou šperky vyrobené ze žlutého nebo růžového zlata, s odstíny slunečních paprsků a zemitých barev. Pro zdobení se využívá olivín, jantar, korál, tyrkys, topaz nebo granát.

Neutrální tón

Nachází se mezi tónem teplým a studeným. Tyto ženy si mohou dovolit širokou škálu šperků a různých barev. Mohou bez obav experimentovat a kombinovat kovy studené a teplé. Ideální volbou jsou šperky vyrobené ze tří druhů zlata.

Široký výběr zajímavých kousků nabízí e-shop magieprirody.cz.