Sledovat více serverů najednou se vyplatí

Svět je obrovský, počet lidí se extrémní rychlostí zvyšuje a s tím se zvyšuje i množství důležitých událostí, které by měli ostatní znát. V současné domě probíhá klimatická krize, masové vymírání druhů, je celosvětový nedostatek pitné vody, každý den se ztrácí velké množství lidí, výrazně vrůstá počet válek ve světě, nikdo neřeší narůstající počet lidí bez jídla a mnoho dalšího. I když je důležitých témat k řešení mnoho, o většině z nich se nedozvíte. Čím to je?

Žijeme v informační bublině, kterou vytváří komerční média, především nejsledovanější zpravodajské servery. Pokud si myslíte, že je jejich úkolem informovat vás o důležitých věcech, jste na omylu, jejich úkolem je vydělávat peníze a toho se dosáhne nejlépe, když se publikuje obsah, který si bude číst co nejvíce lidí. Článek o zvětšeném poprsí některé z hereček bude mít vždy mnohonásobně větší počet přečtení než článek o probíhajícím hladomoru v Africe nebo o ekologické katastrofě v Austrálii. Lidé mají následně pocit, že se kolem nich nic tak podstatného neděje, ale opak je pravdou.

Jak se k důležitým informacím dostat?

K důležitým informacím je možné se dostat, ale je třeba nesledovat jen jeden zpravodajský server, ale nejlépe několik. Kde na to vzít ovšem čas? Pro tyto účely byl stvořen český projekt https://www.cerstvezpravy.cz/. Jde o portál, který monitoruje obsah všech důležitých a kvalitních českých serverů a zobrazuje vám ho na jednom místě. Nevidíte celé články, ale jen jejich titulky, podle nich se rychleji rozhodnete, které články vás zajímají a ty si můžete rozkliknout na celé články. Titulky jsou přehledně rozdělené podle zdrojů a celý web je také rozdělený podle tématických kategorií. Používání webu vám ušetří velké množství času a dozvíte se mnohem více důležitých informací než dříve.