Proč tapeta

Tapety jsou jednou z možností, jak přizpůsobit vzhled interiéru vlastním představám. Ať už jste v novém podnájmu, nebo chcete trochu zvelebit váš dům, tapety jsou perfektní volbou. Nebudou vás stát majlant, snadno je nalepíte a z jejich efektu budete těžit dlouho. Při výběru vezměte v úvahu materiál tapety, vzor i barevné provedení, porovnejte ho s účelem dané místnosti, velikostí a orientací celého prostoru a nezapomeňte také na vybavení místnosti, se kterým je tapetu také třeba sladit. Nebojte se, moderní tapety se vyrábí v tolika variantách, že si nebudete moct vybrat.

Kterou kam

Do rustikálních pokojů se skvěle hodí skandinávské tapety v jemných pastelových barvách, romantický pokoj skvěle doplní zámecké tapety, nebo zcela nové kulaté fototapety třeba s motivem květin. Do moderně zařízených interiérů můžete vybírat prakticky jakoukoli tapetu, obývací pokoj se rozzáří stylovou fototapetou, do ložnice volte spíš méně nápadnou tapetu, která nebude odvádět vaši pozornost od relaxace. Pracovna či jídelna snesou klidně obrazovou tapetu, která vám dodá energii a inspiraci.

Tapetu můžete využít také v kuchyni, možností je dokonce několik. Za kuchyňskou linkou najde své uplatnění vinylová tapeta, nebo také samolepicí fototapety určené za kuchyňskou linku. Pro renovaci ledničky či kuchyňských skříněk můžete využít speciální samolepicí tapety, které se aplikují velmi snadno a postarají se o dlouho trvající efekt. Kapitola sama pro sebe jsou tapety do dětských a studentských pokojů. Ty můžete vybírat od Mickey Mouse a jednorožců, až po hrdiny z komiksových příběhů.

Pokud si s výběrem nevíte rady, nebo hledáte inspiraci, prohlédněte si nabídku tapet internetového obchodu Tapeta-dekorace.cz. Můžete si nechat zaslat vzorky vybraných tapet, nebo využít speciální nabídky a získat kvalitní lepidlo k tapetám zdarma.