Naučte se vybírat pneumatiky svépomocí?

Necháváte výběr pneumatik na vašem autoservisu? Ne vždy je to dobré řešení, protože vám autoservis často prodá zbytečně drahé pneumatiky nebo levný model, který není příliš dobrý. Pneumatiky můžete snadno koupit i svépomocí a ušetřit tak mnoho peněz. Mnoho lidí se takového kroku bojí, protože této problematice příliš nerozumí.

Ideální volbou je navštívit specializovaný eshop na PneuOk.cz, kde je výběr snadný i pro amatéry. Eshop totiž disponuje konfigurátorem, kde vyplníte parametry svého vozu a následně se vám zobrazí vhodné pneumatiky. Získáte je zde za tu nejvýhodnější cenu a zajisté oceníte i skutečnost, že vám dorazí až domů. Eshop je také důležitým zdrojem informací, protože jsou zde zajímavé informace pro řidiče a to včetně testů jednotlivých pneumatik, takže se můžete dozvědět, které z nich jsou opravdu kvalitní. Na včasnou výměnu pneumatik je třeba myslet. I když vám mohou pneumatiky vydržet i několik let, s každým dalším rokem se snižuje jejich kvalita a také se sjíždí vzorek. Kvalitní pneumatiky jsou investicí do vaší bezpečnosti a je vhodné na to včas myslet.

Stejně jednoduchý je nákup alu kol

Stále více lidí si kupuje alu kola, protože mají oproti plechovým diskům mnoho výhod. Jednou z výhod je samozřejmě vzhled, zatímco plechové disky jsou nevzhledné, alu kola vypadají vždy krásně a stanou se ozdobou všeho vozu. Tato kola jsou odolnější vůči deformaci, lépe odolávají nárazům a také lépe odvádí teplo od brzd i od pneumatik. Auto s nimi získá lepší dynamiku brzdění i lepší akceleraci. Zatímco plechové disky jsou svařované, alu kola se vyrábí z jednoho kusu slitiny hliníku a hořčíku, případně dalších kovů. K jejich nákupu rovněž můžete využít konfigurátor, zobrazí se vám vhodná alu kola pro váš vůz a navíc si je můžete vybírat v mnoha designových provedeních.