Základní kroky k výběru správné matrace 2

Výběr matrace neponechejte v žádném případě na náhodě či na finanční přijatelnosti. Během spánku odpočíváte, tělo se regeneruje, odplavuje se stres, nervozita, načerpává energie. To všechno může pokazit špatný výběr matrace. Mohou vás z ní bolet záda, nevyspíte se, neustále se budete převalovat, bude vám zima, horko a podobně. Jak si vybrat správnou matraci?

Správná tuhost matrace

Každá matrace bývá opatřená štítkem, na kterém najdete číslo od jedničky do čtyřky. Tím se označuje tuhost matrace a vy volíte podle toho, jakou matraci chcete a potřebujete. Některé matrace disponují dvojí tuhostí, takže stačí otočit a hned máte měkčí nebo tvrdší postel. Volte vždy podle vašich potřeb, manželské postele mohou mít rozdílnou tvrdost matrací.

Tvrdost číslo jedna znamená měkkou matraci, která nevytváří protitlak, přizpůsobuje se plně tělu. Ideální pro starší lidi, všechny, které bolí klouby. Tvrdost číslo dva je střední matrace, která udržuje páteř v rovině, přizpůsobuje se tvaru těla a rovněž nevytváří protitlak. Tvrdost matrace číslo tři je tvrdá matrace a je vhodná pro lidi s vyšší hmotností nebo pro ty, kteří chtějí pevné a tvrdé spaní. Tvrdost číslo čtyři je extra tvrdá matrace. Tuto matraci upřednostňují lidé s vyšší váhovou kategorií a muži obecně.