Jak vybrat správnou pračku pro vás? 1

Pračka je samozřejmostí snad každé domácnosti, minimálně té, kde jsou děti, protože právě ony ušpiní nejvíc svršků. Když doslouží stará pračka nebo to vypadá, že se k tomu brzy odhodlá, pak je nutno zaměřit se na koupi nové. Neudělejte to bezhlavě, kdy jdete do prodejny a vyberete první, která se vám líbí a která sedí cenou. Pračka, aby pokryla vaše skutečné potřeby a splnila do puntíků, co po ní chcete, se musí pečlivě vybrat!

Výběr plnění

Přední nebo vrchní plnění je otázkou. Dávno neplatí, že do malých koupelen či kuchyní musí být jen pračka s vrchním plněním. Dnes existují takzvané slim verze s předním plněním a ty se vejdou do malého bytu, kde se šetří každým centimetrem. Zde vybírejte podle toho, jaké plnění preferujete.

Kolik prádla vybere?

To je věc, kterou musíte řešit. Někomu stačí čtyř kilová pračka, jiný potřebuje pračku okolo šesti kilogramů. Berte v potaz, v jaké situaci aktuálně jste. Máte děti? Hodláte se rozrůstat nebo jste s partnerem už sami? Pračka na šest či sedm kilo se hodí pro čtyřčlennou rodinu, do pěti kilogramů postačí dvěma osobám.