Jak ušetřit – rady, jak neplýtvat penězi za jídlo 1

Nastala vám nyní nepříjemná situace, kdy si musíte trochu přiškrtit opasky a více dbát na to, kolik utrácíte, co nakupujete případně, kam tečou vaše peníze? Ať už je důvod jakýkoliv, trocha šetření ještě nemusí být konec světa. Prostě jen začnete myslet ekonomičtěji a nad položkami budete víc uvažovat. Jak je to například s nákupy jídla? Máte pocit, že zde neušetříte? Omyl!

Nakupujte v akci a zlevněné potraviny

Do schránky vám chodí týdně spoustu letáků. Přehlíželi jste je? Nyní se vyplatí sledovat vše a nakupovat podle nich. Ovšem pozor, nakupujte s rozvahou. Neházejte do košíků vše s nápisem sleva!

Příklad: V supermarketu byly v akci kuřecí čtvrtky. Oproti běžné ceně u řezníka dokonce o pět korun. Jedna čtvrtka tak vyšla na patnáct korun, k tomu brambory a levný oběd je na světě. Můžete také koupit víc čtvrtek, všechny upéct a ze zbytků masa udělat rizoto což zajistí další levný oběd.

Vařte doma

Děti jedí ve škole a vy s partnerem chodíte na obědy? Ať už spolu nebo s kolegy, denně je to částka přesahující stokorunu. Doma za podobnou částku uvaříte, mnohdy lépe a rozhodně víc porcí a na více dní. A jak vyřešit stravování v práci? Tvořte krabičky.

Příklad: Denně za jídlo utratíte 120,-, partner 150,-, což je dohromady 270,-. Za dvacet dní, co chodíte do práce a na obědy zaplatíte 5400,-. Doma uvaříte mnohdy za polovinu.